Dom jest zlokalizowany na działce leśnej o pow. 6 000 m2 w powiecie Grodzisk Mazowiecki i zawiera oprócz głównego dużego mieszkania dwa mniejsze z oddzielnymi wejściami oraz trzy pokoje gościnne.
Życzeniem właścicieli był dom duży i obszerny , wielopokoleniowy ale z niewidoczną ową wielkością , rozłożony w poziomie, niepozorny i nie stylizowany.
Właściciele życzyli sobie mieć duże patio –atrium otwarte, z widokiem na las. Projektant zaproponował patio ze stawem ( w trakcie realizacji), drewnianym tarasem i podestami wokół.
Staw połączony ze strumykami w lesie wykorzysta wody deszczowe, będzie się sam oczyszczał, wprowadzi mikroklimat latem a zimą dodatkowe światło z odbicia od tafli wody lub lodu.
Dom posiada jeszcze inne rozwiązania „ eko”.
Staw stanowi środek domu i łączy widokowo wszystkie pawilony po kolei, tj. oranżerię, garaże z częścią gospodarczą i kuchnią, hol wejściowy, salon z biblioteką na górze i małym mieszkaniem na dole,
oszklony łącznik z fitness, ostatni pawilon z częścią sypialną głównego mieszkania i kolejnym małym mieszkaniem na parterze oraz trzema pokojami gościnnymi na piętrze.
Dzięki pawilonom wtopionym w las, dom jest widoczny w małych fragmentach między sosnami a niebem.
Natomiast od drogi i furtki widać dominujący znak rozpoznawczy, tj dach na wysokich słupach drewnianych wieńczący główne wejście do domu,
nawiązujący do motywu świątyni japońskiej, a świadczący o związkach mieszkańców z Japonią i jej kulturą.