Rezydencja w lesie w Osowcu na Mazowszu

Dom jest zlokalizowany na działce leśnej o pow. 6 000 m2 w powiecie Grodzisk Mazowiecki i zawiera oprócz głównego dużego mieszkania  dwa mniejsze z oddzielnymi wejściami  oraz trzy pokoje gościnne.  

Życzeniem  właścicieli był dom duży i obszerny , wielopokoleniowy ale  z niewidoczną ową wielkością , rozłożony w  poziomie,  niepozorny i  nie stylizowany. 

Właściciele  życzyli sobie mieć duże patio –atrium  otwarte,  z widokiem na  las. Projektant zaproponował patio ze stawem ( w trakcie realizacji), drewnianym tarasem i podestami wokół. 

Staw połączony ze strumykami w lesie wykorzysta wody deszczowe,  będzie się sam oczyszczał, wprowadzi mikroklimat latem a zimą dodatkowe światło z odbicia od tafli wody lub lodu.

Dom posiada jeszcze inne rozwiązania  „ eko”. 

Staw stanowi środek domu i łączy widokowo wszystkie pawilony po kolei, tj. oranżerię,  garaże z częścią gospodarczą i kuchnią, hol wejściowy,  salon z biblioteką na górze i małym mieszkaniem na dole,

oszklony łącznik z fitness, ostatni pawilon z częścią sypialną  głównego mieszkania i kolejnym małym mieszkaniem na parterze oraz trzema pokojami gościnnymi  na piętrze.

Dzięki pawilonom wtopionym w las,  dom jest widoczny w małych  fragmentach między sosnami a niebem.

Natomiast od drogi i furtki widać dominujący znak rozpoznawczy, tj dach na wysokich słupach drewnianych  wieńczący główne wejście do domu,

nawiązujący do motywu świątyni  japońskiej, a świadczący o związkach mieszkańców z Japonią i jej kulturą.